Премія для українських жінок-підприємиць від Франко-української торгово-промислової палати стартує вже вшосте

Олександр КІва

Олександр КІва

Головний редактор

Усі статті автора...

Премія для українських жінок-підприємиць від Франко-української торгово-промислової палати стартує вже вшосте
Премія для українських жінок-підприємиць від Франко-української торгово-промислової палати стартує вже вшосте
Пресслужба

Українські жінки, які ведуть підприємницьку діяльність під час активних воєнних дій, можуть подати заявку на конкурс «Створено жінками-2024» від Франко-української торгово-промислової палати.

Переможниця премії отримає 150 тис. грн. на розвиток власної справи, членство у Франко-українській торгово-промисловій палаті та поїздку в Париж, а всі фіналістки грошові призи, консультаційну підтримку від компаній-партнерів. Цього року конкурс «Створено жінками» проводиться вже вшосте.

Загалом з 2019 року  участь у конкурсі взяло 700 українських підприємниць, близько 30 стали переможницями й отримали майже 1 млн гривень на розвиток свого бізнесу. Серед сфер діяльності конкурсанток – освіта, медицина, створення ефірних олій та натуральної косметики, виробництво харчів та очищення води, сміттєпереробні станції, кіностудії, виготовлення меблів, розроблення настільних ігор тощо.

Мод Жозеф, директорка Франко-української торгово-промислової палати зазначила: «Українські жінки не лише зі зброєю в руках боронять країну, а й упевнено керують бізнесом у тилу. З лютого 2023 року кожен другий новий ФОП в Україні відкрили жінки.  Найбільш помітно кількість підприємиць зросла від початку осені: так, наразі на жінок припадає 60% нових ФОПів. Для порівняння, 2021 року справи, відкриті жінками, складали 49% від загальної кількості нових бізнесів. Жіноче лідерство стає мейнстримом в Україні, і ми раді, що причетні до цього невпинного процесу. Я бажаю українським жінкам віри в себе та наснаги,  а також закликаю підприємиць не зволікати та подавати заявку на наш конкурс – ви всі гідні перемоги та підтримки». 

Але це не означає, що на жінок-підприємиць не вплинула війна – згідно з дослідженнями, з початком повномасштабного вторгнення 95% бізнесів, що належать жінкам, відчули  негативний вплив. Головними викликами є наслідки стихійних лих та пандемій, проблеми виходу на міжнародний ринок та нестабільні економічні умови в Україні, спричинені війною (про це зазначило 40%). Так, у 26% жіночих бізнесів зменшилася кількість клієнтів, 18% призупинили діяльність, у 12% зменшилася кількість замовлень тощо. Крім того, бізнеси зазнали прямих збитків: п'ята частина – до 100 тис. грн, 47% – від 100 тис. до 1 млн грн, 20% – від 1 до 5 мільйонів грн, а 13% жіночих бізнесів зазнали збитків більше ніж на 5 мільйонів гривень. Хоча кількість нових ФОПів, очолюваних жінками, стрімко зростає, частка жінок-директорів компаній росте не так швидко. 2022 року цей показник сягнув 28%, а 2023 року трохи зріс – до 31%. 

Тетяна Шевролє, президентка журі Премії, підкреслює: «Жінка-підприємець змушена одночасно суміщати декілька соціальних ролей та все ще стикається з певним тиском з боку суспільства, що суттєво ускладнює її роботу. Саме через цей гендерний дисбаланс ми бачимо перспективи у розвитку саме жіночого бізнесу та висловлюємо повну підтримку конкурсу «Створено жінками-2024».

Переможниця минулого конкурсу Дарія Корнійчук, власниця першого в Україні бренду з виробництва повного циклу ефірних олій та гідролатів Aroma Fields, отримала 150 тис гривень, які спрямувала на міжнародні сертифікати для власної продукції:  «Я давно мріяла про свій бізнес, тому 2020 року я придбала 2 гектари земельної ділянки. Того ж року висадила першу рослину – лаванду. Втрати під час окупації не зупинили мене, а навпаки, спонукали діяти далі. Тому торік я купила дистилятор і зробила першу ефірну олію із власної лаванди, що вижила, та сировини інших екологічних фермерств. 150 тис. грн я спрямувала на отримання міжнародної сертифікації – це дозволило вийти на ринок B2B і постачати ефірні олії великим косметичним і парфумерним виробництвам».

Заявки на премію приймаються до 24 березня 2024 року. 

Як подати заявку на конкурс?

1. Заповнити анкету на сайті https://womanccifu.com/
2. Додати наступні файли:
⦁    презентацію про себе (досвід роботи, основні досягнення, проєкт розвитку і бізнес-план на 3 роки). Обмеження – максимум 12 сторінок у форматі ppt;
⦁    коротке відео на 2–3 хвилини про свою компанію та проєкт;
⦁    офіційний реєстраційний документ.

Зауважте, бізнес має бути працюючим – не новоствореним! 
По закінченні реєстрації файли буде розглянуто професійним журі, яке відбере 10 фіналісток. Фіналістки будуть запрошені на онлайн-інтерв’ю із журі, після чого журі визначить переможниць.

Журі розглядатиме заявку за такими критеріями: оригінальність та обґрунтування проєкту, стратегічне мислення та якість бізнес-плану, а також якість презентації. Ті учасниці, які наберуть найбільшу кількість балів, пройдуть до наступного туру – співбесід з журі. 

Крім головного призу для фіналісток передбачені спеціальні призи Франко-української торгово-промислової палати: спонсори-члени палати виділяють від 25 000 до 100 000 грн. 
 
Інформаційна довідка про Франко-українську торгово-промислову палату (CCIFU):

Франко-українську торгово-промислову палату було засновано 1994 року. Наразі під егідою CCIFU діють близько 150 французьких компаній, а також підприємств під французьким управлінням: від малого й середнього бізнесу до великих міжнародних груп. Головною метою органу є розвиток торговельних відносин між Україною і Францією.

Сила партнерської мережі палати полягає у взаємодоповнюваності напрямків бізнесу, налагоджених ділових зв'язках з владою країни, а також у постійній співпраці з Посольством Франції.


Матеріали на тему

x
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознакомлен(а) / OK