ТОП історичних книг, які варто прочитати: підбірка ведучого ICTV Вадима Карп’яка
![ТОП історичних книг, які варто прочитати: підбірка ведучого ICTV Вадима Карп’яка](https://tv.ua/i/63/22/29/6/6322296/image_main/a90a7b0fbd23d520ed85defc17b94684-quality_70Xresize_crop_1Xallow_enlarge_0Xw_750Xh_463.jpg)
Ведучий ICTV та член журі конкурсу «Книга року BBC» Вадим Карп’як назвав книги, які допоможуть ліпше розібратися у передумовах, причинах і наслідках війни росії проти України.
«Брама Європи. Історія України від скіфських воєн до незалежності» Сергія Плохія
![](https://tv.ua/i/63/22/29/6/6322296/gallery/12d9905b87dad59054ba998eb17dfbf0-quality_70Xresize_1Xallow_enlarge_0Xw_700Xh_0.jpg)
Книга добре читається і детально пояснює причини того, що зараз відбувається. Адже професор кафедри української історії в Гарвардському університеті цікаво й доступно розповідає про історію нашої держави від часів Геродота до сьогодення. Автор писав її як історію України для Західного світу, щоб пояснити людям що таке Україна.
«День гніву» Юрія Косача
![](https://tv.ua/i/63/22/29/6/6322296/gallery/70a0a5f2a696d2d46cb877717a156a3e-quality_70Xresize_1Xallow_enlarge_0Xw_700Xh_0.jpg)
Геніальний український історичний романіст з дуже складною долею. Небіж Лесі Українки. Його твір змальовує у модерній інтерпретації вибух всенародного визвольного постання під проводом Богдана Хмельницького. А що найцікавіше: Українська національна революція 17 століття віддзерзалює паралелі з Революції Гідності 21 століття.
«Тема для медитації» Леоніда Кононовича
![](https://tv.ua/i/63/22/29/6/6322296/gallery/c2466074fc9f64537be9e6337d6c8f40-quality_70Xresize_1Xallow_enlarge_0Xw_700Xh_0.jpg)
Посткатастрофна проза. Історія хвороби й одужання українця, що змушений воювати на Балканах. Розслідування жахливих зрад і помст у рідному селі часів Голодомору. Роман затягує і не відпускає.
«Планета Полин» Оксани Забужко
![](https://tv.ua/i/63/22/29/6/6322296/gallery/adddebbcf1ad9ae38ad3cdd044ea67c0-quality_70Xresize_1Xallow_enlarge_0Xw_700Xh_0.jpg)
Збірка есеїв описує «портрети» постатей і подій, які авторка вважає культурно знаковими для сьогоднішньої епохи кризи гуманізму. Особливо класно письменниця змальовує образи, створюючи відчуття, ніби ти теж знаходишся поруч з героями. Ніби стоїш біля Йосипа Бродського десь у нью-йоркській курилці, підслуховуєш розмову і навіть чуєш запах диму. Сама Оксана Забужко готує до того, що від несподіваних поворотів так забиватиме дух, що ви муситиме відкласти книжку і від хвилювання трохи пройтися, щоб "упакувати" в голові щойно прочитане.