Власник пса Патрона розказав про його роботу: де й чому небезпечно працювати собаці
![Власник пса Патрона розказав про його роботу: де й чому небезпечно працювати собаці](https://tv.ua/i/63/27/18/0/6327180/image_main/2ac3204b2cf0aa40d8fc8168d02d9070-quality_70Xresize_crop_1Xallow_enlarge_0Xw_750Xh_463.jpg)
Пса на ім’я Патрон знають майже всі в нашій країні. Команда програми «Зірковий шлях» на каналі «Україна» зустрілася з його власником і розпитала Михайла Ільєва про будні й робочі моменти в житті собаки.
Ім’я ми обирали разом з сином, – розказав гість програми «Зірковий шлях». – Я працюю у специфічному напрямку, тому вирішили назвати собаку Патроном.
Через деякий час Михайло почав займатися з ним, потім з Патроном працював кінолог, щоб у майбутньому пес зміг допомагати саперам. У зірки вже дуже великий досвід. За словами власника пса, унаслідок перевірки території виявлено й знешкоджено понад 26 тисяч вибухонебезпечних предметів.
![Пес Патрон](https://tv.ua/i/63/27/18/0/6327180/gallery/2da87c321e37d8f4fc6a4300cb207d15-quality_70Xresize_1Xallow_enlarge_0Xw_700Xh_0.jpg)
Але є такі завдання, на які не можна брати з собою навіть досвідчену собаку.
Коли ми відпрацьовуємо лісопосадки й дислокації, де стояли війська агресора й де є розтяжки, Патрон не працює, – пояснив Михайло Ільєв. – Тому що це надзвичайно важка робота, де нелегко працювати навіть саперу, а що вже говорити про собаку. Розтяжки ставляться на ліску, мідну проволоку, на камуфляжну нитку, тобто за допомогою металодетекторів їх не знайдеш, потрібно працювати візуально.
Однак Патрон завжди готовий допомогти саперам.
У собак породи Джек-рассел тер'єр шквальна енергія, – поділився власник зірки в інтерв’ю для каналу «Україна». – Звичайно, Патрон теж втомлюється, але він з самого ранку пильнує за мною біля дверей, щоб я його, не дай боже, не залишив вдома. Коли ми приїжджаємо на роботу, він стежить за службовим автомобілем, в якому я буду їхати, тому далеко від нього не відходить, або може заскочити на переднє сидіння й там чекати на мене.
![Пес Патрон](https://tv.ua/i/63/27/18/0/6327180/gallery/cb2becb8bad7cb03af8eff5e73256a17-quality_70Xresize_1Xallow_enlarge_0Xw_700Xh_0.jpg)
Про особисте життя собаки його власник ексклюзивно розказав у «Зірковому шляху».
Зараз Патрон займається розмінуванням, за подружок поки що не думає, – поділився Михайло Ільєв. – Потрібно максимально до осінньо-зимового періоду розмінувати територію Чернігівщини, тому що з приходом зими нам буде набагато важче працювати.
Під час одного з брифінгів Патрон… заснув, тому що того дня було дуже багато роботи й на момент зустрічі з журналістами о восьмій вечора собака вже стомився. Але щоранку він виходить на службу, допомагає саперам й вже давно став талісманом загону піротехніків, які займаються розмінуванням територій у Чернігівській області.
Нагадаємо,