Відомий актор розповів про трагедію спілкування з батьками в Криму та зйомки під час війни
![Відомий актор розповів про трагедію спілкування з батьками в Криму та зйомки під час війни](https://tv.ua/i/71/68/31/0/7168310/image_main/de3b9c71ca647f0bd20ec2acabedaaed-quality_70Xresize_crop_1Xallow_enlarge_0Xw_750Xh_463.jpg)
В інтерв’ю журналістці Аліні Доротюк актор Данііл Мірешкін розповів, що зараз практично не спілкується з рідними.
З початку повномасштабної війни актор займає активну політичну позицію – волонтерить, створює благодійні проєкти, влітку 2022 року допомагав іноземним журналістам висвітлювати події у гарячих точках на сході України. Коментуючи стосунки з близькими, які зараз мешкають в Криму, актор зізнався, що їхні погляди сильно відрізняються.
Вони не займають активної політичної позиції. Але від цього не легше. Бо вони представники аморфної частини населення, яка дотримується думки: «Ми тихенько посидимо, ми ж ні на що не впливаємо, нічого не вирішуємо». І мені від цього усвідомлення дуже боляче. Нещодавно я просто видалився із сімейного чату.
![](https://tv.ua/i/71/68/31/0/7168310/gallery/7b92140d05eb65f9e59b6fedbbade0ee-quality_70Xresize_1Xallow_enlarge_0Xw_700Xh_0.jpg)
Крім того, актор розповів, що свого часу теж не мав затятої проукраїнської позиції, адже зростав в зросійщеному середовищі. Але з 2018 року світогляд Мірешкіна почав змінюватися.
Моє розуміння української ідентичності відбулося завдяки Малому театру. Коли почав глибше вивчати українську літературу, у тому числі історію. Там було і є дуже класне оточення. І ось так поступово розпочалася моя трансформація», – зізнається актор.З перших днів війни Мірешкін підтримує Україну та розповідає про злочини російської армії у своїх соцмережах. Ба більше, Данііл повністю перейшов на українську мову.
![](https://tv.ua/i/71/68/31/0/7168310/gallery/30a7a968cf7b43f3d31c10999670907c-quality_70Xresize_1Xallow_enlarge_0Xw_700Xh_0.jpg)
У випуску актор згадав і про зйомки першого за час війни серіалу «Я – Надія», прем’єра якого відбудеться 24 лютого на каналі «2+2».
Коли я отримав пропозицію, то був неймовірно здивований. Серіал заснований на реальних історіях харківських медиків і на тому, що з ними відбувалося у перші місяці повномасштабного вторгнення. Прототипом головної героїні є 22-річна дівчина, з якою ми потім познайомилися. Це було неймовірно, – розповідає Данііл.
Частину сцен «Я – Надії» знімали в Ірпені, зокрема в зруйнованих росіянами будинках.
Ми знімали у розбомбленому п’ятиповерховому будинку в Ірпені, в квартирі, яка згоріла. І це був мікс почуттів. З одного боку, ми робили соціально значущий проєкт, і всі були у піднесеному настрої. А з іншого – ти потрапляєш у ці обставини, і тебе коробить. У квартирі ще стоять обгорілі продукти... І ти розумієш, наскільки це реально. Це було моторошно... Хотілося звідти піти. Але ж це наше життя, і ми маємо це продемонструвати.
Також в інтерв’ю Данііл Мірешкін розповів, як почав таксувати, чи буде після перемоги України співпрацювати з російськими акторами та як 24 лютого Дмитро Гордон врятував його життя.
![](https://tv.ua/i/71/68/31/0/7168310/gallery/a6bcd59ac22ecc7becb01cabe2a45453-quality_70Xresize_1Xallow_enlarge_0Xw_700Xh_0.jpg)