Тімур Мірошниченко розповів, хто в його родині займається викоріненням російської мови
![Тімур Мірошниченко розповів, хто в його родині займається викоріненням російської мови](https://tv.ua/i/71/79/49/2/7179492/image_main/2e1471721f0712f691f693b71a2989a6-quality_70Xresize_crop_1Xallow_enlarge_0Xw_750Xh_463.jpg)
Ведучий Тімур Мірошниченко розповів, чи спілкується його родина російською мовою після повномасштабного вторгнення в Україну та кого ведучий називає головним інспектором-дерусифікатором.
Російська мова для мене ворожа. На жаль, мої діти вже її вивчили і, на жаль, викорінити її складно, бо вони ходять у садочок, де є інші діті, які розмовляють російською. Донька трохи старша, їй чотири з половиною, і у неї вже починають вибудовуватися причинно-наслідкові звязки – вона говорить українською, але інколи перемикається, і треба її зупиняти. Я їй кажу: «Мія, я тебе не розумію» або «Мія, українською, будь ласка» – і вона переходить. Їй складно, адже навколо багато людей, які продовжують спілкуватися російською, – поділився Тімур Мірошниченко в ефірі подкасту «Олега фенди» на YouTube-майданчику телеканалу «Дом».
![Тімур Мірошниченко з дружиною та дітьми](https://tv.ua/i/71/79/49/2/7179492/gallery/05215c5929ce287d7ce241151da8e36a-quality_70Xresize_1Xallow_enlarge_0Xw_700Xh_0.jpg)
Проте дівчинка розуміє, що треба підтримувати рідну мову, та навіть слідкує за тим, щоб молодший братик дивився мультики виключно українською.
Мія у нас інспектор-дерусифікатор, тому що вона вже рік не дивиться російськомовний контент і стежить за трирічним братом, щоб він теж не дивився. При цьому вона сама розуміє, яка це мова, і реагує. Де б ми не були, наприклад, в ресторані, якщо у дитячій кімнаті починається мультик російською, вона вибігає до нас і починає кричати: «Тато, там мультик російською мовою!», тоді офіціанти біжать і перемикають, щоб не було скандалів, – з усмішкою розповідає телезірка.Тімур Мірошниченко пишається таким ставленням дітей до українізації та зауважує – він спокійний за нове покоління українців.
Діти, яким сьогодні три, чотири, п’ять і до 10 років, які постійно спускаються в укриття або яким довелося виїхати з країни, у них і цінності інші. Цим дітям не потрібно буде нічого доказувати: хто, кому, чому, за що, – прокоментував ведучий.
![Тімур Мірошниченко з дружиною та дітьми](https://tv.ua/i/71/79/49/2/7179492/gallery/ad84a22f8c59b174ed35b14cf8144005-quality_70Xresize_1Xallow_enlarge_0Xw_700Xh_0.jpg)
Нагадаємо,