Квітка Цісик: як українська емігрантка отримала визнання у США

29 марта, 2016 18:15 / Звездности
Квітка Цісик заворжила співом всю Америку

Квітка Цісик заворжила співом всю Америку

фото: социальная сеть «ВКонтакте»

29 березня виповнилось 18 років з дня смерті Квітки Цісик (1953-1998) – американської оперної та блюзової співачка українського походження, популярної виконавиці рекламних джинґлів у США.

Квітка Цісик народилася у Нью-Йорку в родині українських емігрантів. Цісики виїхала зі Львова 1944 року. Мешкали спочатку в німецькому Байройті, з 1949 – у США. Батько, Володимир Цісик, працював викладачем в Українському музичному інституті, штат Нью-Йорк, а мати Іванна – в банку. З дитинства Квітка навчалася грі на скрипці, гарно співала.

Дитячі й юнацькі роки Квітки Цісик минали за звичними для української емігрантської родини школярсько-вишкільними заняттями. У будні Квітка Цісик навчалася в американській стандартній школі, а по суботах прямувала до школи українознавства, куди її записали батьки, намагаючись зберегти зв’язок з батьківщиною та українським людом. Крім того, як і більшість українського емігрантського юнацтва, мала за честь перебувати в рядах пластунів, де наставники продовжували виховувати їх у любові до України.

З 7 до 16 років пластунка Квітка відвідувала тритижневі табори в горах – жили в наметах, щовечора збиралися довкола великої ватри, вчили українські пісні, пізнавали українські обряди та звичаї. У «Пласті» здобула ступінь пластуна-розвідувача. 1967 року організувала з одинадцяти дівчат 30-го куреня імені Софії Галечко в Нью-Йорку Уладу пластунів юнаків та юначок (УПЮ) та протягом трьох років керувала співочим гуртом «Соловейки». Дівчата виконували пластові, народні та популярні пісні, супроводжуючи спів грою на гітарах.

Читайте такжеСегодня - 100 лет со дня смерти Леси Украинки

Квітка Цісик виступала з гуртом на пластових таборах, на різноманітних великих культурних заходах української громади. Але через постійну музичну зайнятість Квітка потроху залишила «Пласт».

1974 року закінчила консерваторію в Нью-Йорку. Під час навчання взяла собі псевдонім Кейсі від ініціалів К. С. Виконувала джинґли, була бек-вокалісткою у Боба Джеймса, Роберта Флека, Майкла Джексона та інших американських виконавців.

-

1977 року зіграла епізодичну роль у комедійній мелодрамі Ти світло мого життя. За виконання однойменної пісні до цього фільму отримала Оскар.

Упродовж 10 років Квітка Цісик була голосом автомобільної компанії Ford. Крім того, озвучувала реклами інших великих корпорацій Америки. Записала два україномовних альбоми: Пісні України (1980) та Два кольори (1989).

1983 року співачка разом із матір’ю відвідала Україну. Була у Львові, інших містах Західної України. Саме після тієї поїздки в її репертуарі з’явилися пісні Володимира Івасюка.

Квітка Цісик двічі була в шлюбі. У другому шлюбі у неї народився син Едвард-Володимир (нині піаніст). Сім років жінка боролася з раком. 29 березня 1998 року вона померла, не доживши п’яти днів до свого 45-річчя.


В Україні музика Квітки Цісик почала звучати наприкінці 80-х років. Усі, хто вперше чув її голос, були вражені, заскочені зненацька, приголомшені. Цей голос брав у полон одразу і назавжди – він був неповторний і незабутній, поєднував силу, ніжність і щирість.

умершие звезды , украинская музыка Источник: Львівська газета
материалы по теме
коментарии (27)
осталось 1000 символов