На каналі «2+2» – прем’єра чотирисерійного серіалу «Окуповані»
![На каналі «2+2» – прем’єра чотирисерійного серіалу «Окуповані»](https://tv.ua/i/73/83/01/5/7383015/image_main/16fe7afb18e957d3f79de6b8c0a3ba9b-quality_70Xresize_crop_1Xallow_enlarge_0Xw_750Xh_463.jpg)
8 грудня о 18:30 телеканал «2+2» покаже нову чотирисерійну воєнну драму «Окуповані» про незламність і стійкість українців, які перебуваючи на тимчасово окупованих територіях продовжують чинити опір.
У головних ролях: Юрій Феліпенко, Анастасія Капінус, Роман Ясіновський, Михайло Пулянський, Андрій Поліщук, Анастасія Назарова, Олександр Ігнатуша, Тетяна Юрікова, Андрій Макарченко та ін.
![](https://tv.ua/i/73/83/01/5/7383015/gallery/480e887acb921ba8d8201195db89f695-quality_70Xresize_1Xallow_enlarge_0Xw_700Xh_0.jpg)
На створення серіалу «Окуповані» авторів наштовхнули численні вражаючі історії спротиву українців у тимчасово окупованих містах України. Зокрема, розповідь телеведучого та актора Геннадія Попенка, який у перші дні повномасштабної війни разом з родиною опинився в оточеному російською армією Іванкові, що на Київщині.
Одразу після звільнення Іванкова я став викладати історії з окупації у Фейсбук, писати про наш побут, про людей, котрі попри все боролися, вражали своєю незламністю. Як виявилося пізніше, мої відверті розповіді надихнули продюсерів 2+2 на створення цієї драми. Деякі герої моїх дописів навіть стали прототипами екранних персонажів, – розповів Геннадій Попенко. – Проте це не документальний фільм. Усе-таки герої серіалу – збірний образ українців, які, перебуваючи в окупації у різних містах України, на свій страх і ризик чинили й досі чинять опір загарбникам.
![](https://tv.ua/i/73/83/01/5/7383015/gallery/ded321af16252ce9d6c7c87bfce9be2f-quality_70Xresize_1Xallow_enlarge_0Xw_700Xh_0.jpg)
Роль, яку я граю, дуже важлива для окупованих людей. Мій герой – командир підрозділу з позивним «Скіф», який першим заходить у звільнене місто. Це символічно для мене. Бо я досі пам’ятаю крик «Наші!», що ми почули від сусідів 1 квітня 2022 року. Вибігаєш з будинку й бачиш першого розвідника, кидаєшся на нього, готовий цілувати його і підкидати на руках. На той момент для тебе це ледве не найцінніша людина у світі. Це той, хто закінчує усі твої страждання, повертає надію, яка була втрачена на час окупації, приносить тобі Україну і нове життя.
Зйомки воєнної драми «Окуповані» проходили у Києві та Київській області. Так, будинок, в якому за сценарієм герої переживають окупацію, був частково понівечений російськими військовими у лютому-березні 2022 року. Він розташований у Гостомелі та на початку вторгнення став укриттям для місцевих.
![](https://tv.ua/i/73/83/01/5/7383015/gallery/7d939b37db5be20e3b7a611a16ea6555-quality_70Xresize_1Xallow_enlarge_0Xw_700Xh_0.jpg)
Виробництвом драми на замовлення телеканалу «2+2» займався «1+1 Production.Originals». Генеральні продюсери: Сергій Кизима, Акім Галімов. Продюсери: Олеся Пазенко, Оксана Янко-Коваленко, Володимир Москалець. Режисер: Павло Тупік. Сценарист: Андрій Кокотюха.