Леся Нікітюк розповіла, яким чином росіяни вивозили цінні для України речі
![Леся Нікітюк розповіла, яким чином росіяни вивозили цінні для України речі](https://tv.ua/i/72/18/64/1/7218641/image_main/0a03c0c2abda75ec2c3b0a7e38033db2-quality_70Xresize_crop_1Xallow_enlarge_0Xw_750Xh_463.jpg)
Ведуча Леся Нікітюк побувала в розграбованому музеї та держархіві Херсона.
Працівниця музею Анна, з якою поспілкувалася Леся Іванівна, показала, як наразі виглядає музейне сховище.
До початку повномасштабної війни в музеї зберігалось до 14 тисяч експонатів. Окупанти забрали 80–85% того, що там було, – розповідає жінка. – З березня і до середини літа ми, скажімо так, таємно ходили на роботу. Нікого сюди не пускали, придумали легенду, що тут нічого немає. Головним прикриттям були велика реставрація та ремонт будівлі.
![](https://tv.ua/i/72/18/64/1/7218641/gallery/321cc1ef81ff58f89f09b26d5a40d08b-quality_70Xresize_1Xallow_enlarge_0Xw_700Xh_0.jpg)
Ця хитрість, на жаль, не врятувала музейні експонати. До установи все ж таки прийшли росіяни.
Нового директора від російської влади було призначено 19 липня. Говорили: «Все віддавайте та здавайтеся. Ваші повноваження закінчилися». Також погрожували, – розповідає працівниця музею. – У росіян була мета – не залишити жодного матеріального доказу нашої української ідентичності.
![](https://tv.ua/i/72/18/64/1/7218641/gallery/bee34962fb96206b934d5d021e2c43e1-quality_70Xresize_1Xallow_enlarge_0Xw_700Xh_0.jpg)
29 липня зайшли напіввійськові-напівцивільні, не представилися, сказали, що вони з новоствореної адміністрації. Забрали ключі, випхали охорону й зачинили це приміщення. Ми втратили до нього доступ, – розповідає працівниця архіву Ірина. – Зараз бачимо, що викрали найцінніші документи. Те, що містить інформацію з історії Херсонщини, що цікавить людей, які вивчають свій родовід, що стосується загалом життя на нашій території. Майже все це вивезли. Було кілька десятків військових, які по ланцюжку завантажували фури й везли артефакти в невідомому напрямку. Вірогідно, в Крим. Є надія, що коли росіяни тікатимуть, то будуть рятувати себе, а не наші документи. Тому, сподіваюсь, вони збережуться.
![](https://tv.ua/i/72/18/64/1/7218641/gallery/f78b98b59eeff1eb439857a9ec155742-quality_70Xresize_1Xallow_enlarge_0Xw_700Xh_0.jpg)
Нагадаємо,