Володимир Рабчун розповів про свій досвід життя в умовах війни і порівняв військовий конфлікт в Україні та Ізраїлі
Ведучий 1+1 Володимир Рабчун розповів про власний ізраїльський досвід життя в умовах війни, про маму-лікарку та щоденну боротьбу на інформаційному фронті.
Читайте також: Воєнний експерт пояснив, що має на меті росія, запускаючи ракети в одні й ті ж самі місця
Ведучий 1+1 Володимир Рабчун з початком повномасштабного військового вторгнення росії в Україну змінив ефіри розважального щоденного шоу «Твій день» на ефіри першого українського державного російськомовного каналу FREEДОМ. Але періодично і з величезним задоволенням доєднується до «Сніданку з 1+1». У висвітлюванні воєнних подій в Україні Володимиру допомагає життєвий досвід – 18 років жив в Ізраїлі та працював на місцевому телебаченні. І зараз ведучий є голосом України в Ізраїлі, адже практично щоденно спілкується зі своїми тамтешніми колегами.Якщо говорити про громадян Ізраїлю, то здебільшого вони налаштовані проукраїнськи. Насправді, дуже легко бути проукраїнським, адже ти просто займаєш сторону правди. До того ж ізраїльтяни не з чуток знають про російську зброю і те, що несе з собою «рускій мір». Ракети «Град», якими обстрілюють ізраїльські міста, – російського виробництва. І вони надаються різноманітним терористичним угрупуванням саме російською стороною.
Володимир Рабчун з друзями за кордоном
Володимир Рабчун в Ізраїлі, поміж іншим, працював воєнкором півтора року. Тому у нього є безпосередній досвід участі у військових конфліктах.
Під час чергової ескалації із Сектором Гази доводилося бути на прилеглих територіях, – пригадує Володимир. – Найгірше, що запамʼятав, – падіння ворожої ракети «Кассам» на асфальт буквально у 200 метрах від мене. Після приземлення вона ще декілька сотень метрів по інерції рухалась. Добре, що всі цілі. Або ж так само неподалік від мене «Кассам» зруйнував новобудову. Чув, як тріщить бетон.
Володимир Рабчун з Андрієм Шевченко та Русланом Сенічкіним
Читайте також: Олександр Педан розповів про потужний проєкт для дітей-переселенців
У Бар-Іланському університеті, де Рабчун вивчав політологію, міжнародні відносини, стратегію та державну безпеку, на одному з курсів їм пояснювали значення, яке у перекладі означає «скажена держава». З такою неможливо домовитися, адже вона не керується здоровим глуздом. Коли викладач наводив приклади скажених держав, у списку була і росія.Найважчим зараз для ведучого є неможливість бути з рідними та постійне хвилювання за них. Наприклад, мама Володимира є лікаркою і досі працює в одній з лікарень Житомира.
Мама і нині продовжує свою роботу в посиленому режимі, – розповідає ведучий. – Постійні чергування. Під час березневого бомбардування Житомира вона перебувала в лікарні. Тоді зателефонував їй по відеозв’язку і зрозумів, що мама дещо емоційніша, ніж зазвичай. Уточнюючи деталі, почув від мами наступне: «Неподалік від нас російський літак скинув бомбу. В одному з відділень повилітали шибки, і ми ударну хвилю відчули на собі. Проте вже все гаразд. Зараз тиск нормалізується, і за кілька хвилин повертаюсь до роботи».
Володимир Рабчун з мамою
Нагадаємо,