Як безпечно користуватися телефоном під час війни і на окупованих територіях
Телеведуча Надія Матвєєва у рубриці «Надійні поради» на СТБ розповіла, як безпечно користуватися телефоном під час війни.
► Якщо ви не хочете розкривати своє місцезнаходження, не варто публікувати фотографії в соцмережах, а також викидати їх у відкриті групи месенджерів. Якщо скачати цей файл, в його метаданих буде вказане місце, де він зроблений, і профі за хвилини може витягти цю інформацію.
► Якщо спілкуєтесь з кимось на окупованих територіях чи в росії, все важливе повідомляйте лише телефоном, а не в месенджерах. Їх законодавство зобов’язує зберігати 6 місяців всю інформацію про користувачів, тож вашу переписку теж можуть задокументувати. Пам’ятайте, жодного безпечного месенджера наразі не існує. Навіть, якщо співрозмовник поставить VPN, це не допоможе – вся інформація все одно пройде через ворожих провайдерів.
► Сучасні месенджери дозволяють налаштувати автоматичне видалення повідомлень через 30 секунд. Та це врятує вас лише при огляді мобільного на блокпостах. На серверах все одно переписка зберігатиметься. А у популярних Viber та Telegram частина серверів саме в росії.
► Щоб не видаляти важливі для вас фото з мобільного, перенесіть їх в приховані папки. На Android треба відкрити Галерея, натиснути на потрібний альбом та обрати Сховати. На IOS відкрити Фотографії, обрати знімок, натиснути Більше та Сховати.
Бережіть себе!
Нагадаємо,