Леся Нікітюк дізналася ексклюзивні історії з підземки Харкова початку повномасштабної війни
![Леся Нікітюк дізналася ексклюзивні історії з підземки Харкова початку повномасштабної війни](https://tv.ua/i/72/02/16/5/7202165/image_main/e0cdcb896155c3e6892065213b4ac7c4-quality_70Xresize_crop_1Xallow_enlarge_0Xw_750Xh_463.jpg)
Під час зйомок тревелу «LeМаршрутка Леся Нікітюк розповіла про харківське метро.
Цього разу побували на Харківщині, Миколаївщині та Херсонщині. Вже у вівторок, 28 березня, о 20:00 Новий канал покаже серію з Харкова.
Харківська область – одна з найтривожніших в Україні. З 24 лютого 2022 року в цьому регіоні повітряна тривога пролунала понад 1700 разів. Найдовша з них була 17 годин, а сумарна тривалість повітряних тривог склала майже 60 днів, – розповідає Леся Нікітюк. – Під час повномасштабної війни все життя в Харкові перемістилося з площ та вулиць під землю. Метро врятувало тисячі харків’ян. 24 лютого рух потягів харківського метрополітену зупинився, а жителі міста масово бігли на станції ховатися. Були також люди, які проходили пішки відстань до 15 кілометрів по коліях метро. Вони добиралися на вокзал, аби поїхати з міста.
![](https://tv.ua/i/72/02/16/5/7202165/gallery/7e9e9c73c491b99d60d2007c36cc713f-quality_70Xresize_1Xallow_enlarge_0Xw_700Xh_0.jpg)
![](https://tv.ua/i/72/02/16/5/7202165/gallery/3139b9cf98c0f92552febc2d1242e2cb-quality_70Xresize_1Xallow_enlarge_0Xw_700Xh_0.jpg)
Леся Іванівна зустрілася з начальницею станції «Героїв праці» Юлією, яка розповіла, як жив харківський метрополітен у лютому та березні минулого року.
24 лютого в нас ночувало приблизно 1500 людей, а вже 25 лютого – від 2000 і більше. І це лише на одній станції! Взагалі харківське метро стало тоді домом для десятків тисяч жителів міста, – говорить жінка. – Деякі люди спустились у підземку 24 лютого й пішли звідси лише у травні, коли стали запускатися потяги. Уявіть, дехто півтора місяці зовсім не виходив на вулицю. Це було дуже страшно. До нас приїжджали психологи і працювали з людьми, якось допомагали їм.
![](https://tv.ua/i/72/02/16/5/7202165/gallery/5ada9103c645d39e6904eaf0be634f8d-quality_70Xresize_1Xallow_enlarge_0Xw_700Xh_0.jpg)
На станції розміщено 14 величезних полотен з яскравими дитячими малюнками! – говорить ведуча проєкту. – Це не просто малюнки, а 3D-аплікації. На них зображені мрії, переживання та біль дітей Харкова.
![](https://tv.ua/i/72/02/16/5/7202165/gallery/40a34f3c446de3369fd1607019853021-quality_70Xresize_1Xallow_enlarge_0Xw_700Xh_0.jpg)
![](https://tv.ua/i/72/02/16/5/7202165/gallery/50e72c3fd787a5f14d2c462d5beceb26-quality_70Xresize_1Xallow_enlarge_0Xw_700Xh_0.jpg)
Нагадаємо,