Даша Астафʼєва розповіла, як до пізньої ночі чистила картоплю для військових
![Даша Астафʼєва розповіла, як до пізньої ночі чистила картоплю для військових](https://tv.ua/i/75/09/72/5/7509725/image_main/4d50f33566ed2841b0af41c37d3f9a66-quality_70Xresize_crop_1Xallow_enlarge_0Xw_750Xh_463.jpg)
Чому Даша Астафʼєва не виступає під час війни?
Однак після першого виступу, який провели на початку липня 2022 року, зрозуміла: більше не зможе цим займатися. Принаймні до перемоги України.
Памʼятаю, що дуже готувалася до виступу в деокупованому місті. Впевнена і крута, я вийшла на сцену і просто забула слова пісень, які виконувала 12 років. Пригадую, що написала їх на руках, аби підгледіти на сцені, тримаючи мікрофон. А знала ці слова як таблицю множення! Мене можна було розбудити посеред ночі, і я б навіть тоді заспівала. Однак під час війни засоромилася виступати, – каже Даша. – Тому Гостомель для мене – кармічне місце. Саме там, коли я побачила очі військових, усвідомила, що не можу співати. Робитиму все: митиму підлогу, чиститиму картоплю. Але не виступатиму на сцені. Не можу дивитися на захисників грайливим поглядом і ніби пропонувати їм уявити флірт зі мною. Адже вони щодня бачать смерть, ризикують своїм життям.
![Даша Астафʼєва з військовими](https://tv.ua/i/75/09/72/5/7509725/gallery/6183a039d84af5a772600a66756e6952-quality_70Xresize_1Xallow_enlarge_0Xw_700Xh_0.jpg)
Та й взагалі до 24 лютого (2022 року. – Прим. ред.) я так боялася, щоб хтось побачив, як я плачу або ж без мейку. А коли прийшла чистити картоплю, то мене близько двох тижнів ніхто не впізнавав. Усі були переконані, що я звичайна волонтерка. Просто приходила в кепці, спортивному костюмі, кросівках, слухала в навушниках аудіо про щоденник Анни Франк і чистила картоплю. Хоча тоді багато хто не розумів, що в цьому важливого. Адже від чищення картоплі не залежали життя інших, перемога України або те, щоб ворог не зайшов до Києва. Однак хтось прийшов волонтерити сюди, хтось пішов у тероборону – і так складається великий й міцний щит. Кожен взявся за своє й робить це, не розуміючи, прокинеться він завтра чи ні, – зазначає ведуча. – Мені мільйон разів повторювали, що я займаюся не тим. Якось Оля Полякова (виконавиця. – Прим. ред.) сказала: «Ти ненормальна. Подивись на свої руки! Та ти повинна співати на сцені! Це не твоє». Або Андрій Данилко (співак, відомий під сценічним іменем Вєрки Сердючки. – Прим. ред.) питав, чому я не співаю. На що відповіла йому: «Не можу – і все. Не відчуваю, що маю робити це».
Нагадаємо,