Римма Зюбіна розповіла про участь України у фестивалях, де представлена росія
![Римма Зюбіна розповіла про участь України у фестивалях, де представлена росія](https://tv.ua/i/85/40/37/5/8540375/image_main/771f0eb168f5ef9631c959ffa958a1f1-quality_70Xresize_crop_1Xallow_enlarge_0Xw_750Xh_463.jpg)
Акторка серіалу «Зв’язок» Римма Зюбіна закликала українських кіномитців просувати документальне кіно та доносити світу правду про війну в нашій країні.
Неабияк важливо, щоб ці фільми брали участь у міжнародних фестивалях, аби привернути якомога більше уваги світової громадськості до війни в Україні. Та чи варто брати участь у кінофестивалях, на які привозять свої фільми росіяни? Акторка скетчкому «Зв’язок» Римма Зюбіна впевнена: однозначно варто.
На початку великої війни почалися дискусії, чи треба їхати на фестиваль кіно, якщо там представлені росіяни. І абсолютно в усіх була позиція: «Ні, ми не їдемо, ми навіть не беремо участі». Потім почали розуміти: «А чого ми цим добилися?» Наша принциповість зараз схожа на впертість, бо опиняємося у своєму вакуумі, – говорить Римма. – У росії є гроші на фінансування, на участь, і вони будуть знімати кіно! Вони не зупиняються в цьому. Нам треба їхати й перемагати в цих змаганнях! Не говорити з нашого простору, які ми круті, а показувати наш український продукт, розповідати світу правду про те, що в нас відбувається!
![Акторка Римма Зюбіна](https://tv.ua/i/85/40/37/5/8540375/gallery/ecdd6df1f665a9416f9dd770390804fd-quality_70Xresize_1Xallow_enlarge_0Xw_700Xh_0.jpg)
Актори можуть і не їхати на ці фестивалі, не ходити там із росіянами на вечірки, не пити коктейлі та не стояти з ними на спільній фотокартці! Але українське документальне кіно має брати участь у всіх фестивалях, інакше ми замкнемося у своєму інформаційному просторі, – впевнена Римма Зюбіна. – Навіщо ми знімаємо кіно? Маріупольцям показати про Маріуполь? Вони й так знають. Документальне кіно про війну, про людей, які змушені були залишити свої домівки, про розбиті родини, про дівчат, які стали удовами в 20 років, слід відправляти на всі фестивалі, нам це треба показувати світу.
Нагадаємо,