Як не стати жертвою аферистів, розшукуючи рідних та близьких?

Юлія Туренко

Юлія Туренко

Випускаючий редактор

Усі статті автора...

Як не стати жертвою аферистів, розшукуючи рідних та близьких?
Як не стати жертвою аферистів, розшукуючи рідних та близьких?
pixabay.com

Телеведуча Надія Матвєєва у рубриці «Надійні поради» на СТБ розповіла, як не стати жертвою аферистів, розшукуючи своїх рідних та близьких.

Читайте такожСтала агресивною під час війни: як контролювати гнів – 5 способів від психологині
Під час війни тисячі людей вважаються зниклими безвісти. Хтось перебуває на території, де точаться бої, а хтось не виходить на зв'язок після евакуації. Розшукуючи рідних, пам'ятайте: вашою бідою можуть скористатися шахраї. Ось корисні поради, як не стати жертвою аферистів:

♦ Розшукуйте зниклих за допомогою офіційних структур. Публікуючи в інтернеті оголошення зі своїм номером телефона, ви повідомляєте його шахраям, які можуть вимагати гроші за допомогу.

♦ Не залишайте в інтернеті більше фактів, ніж це потрібно. Саме знанням подробиць шахраї шокують родичів, коли вимагають гроші.

♦ Найпопулярніший спосіб аферистів – нічний дзвінок. Складно зібрати думки докупи, коли в слухавку кричать, що родич поранений у підвалі, де немає зв'язку, і треба гроші на ліки. Або в полоні, де його катують, тож негайно платіть викуп. Не панікуйте! Попросіть, щоб співрозмовник назвав повне ім'я та прізвище родича, дату його народження. Хай розкаже, де і за яких обставин трапилося нещастя.

Читайте такожДмитро Карпачов розповів, що робити, якщо від початку війни вдома постійні скандали
♦ Попросіть, щоб вашій близькій людині дали слухавку. Прикриваючись поганим зв'язком, що спотворює голос, шахрай може говорити від імені родича. Спитайте щось дуже особисте. Чи навпаки: назвіть спільного знайомого неправильно. Стежте за реакцією співрозмовника. У жодному разі не переказуйте гроші відразу. Скажіть, що потрібен час, щоб зібрати суму. Збрешіть, що погано почуваєтесь. Використайте паузу, щоби подумати, порадитись, обдзвонити всіх, хто може щось знати.

♦ Подзвоніть самому нібито полоненому чи пораненому. Є випадки, коли шахраї телефонували родичам у той час, коли герой перемовин спокійно спав у сусідній кімнаті.

♦ Якщо ваш родич перебуває в небезпечній зоні, домовтесь про слово-пароль. Це допоможе вберегтися від шахраїв у майбутньому.

І головне. Хоч би як погрожували аферисти, не ведіть із ними перемовин самостійно. Звертайтесь до відповідних структур – у поліцію, Об'єднаний центр з пошуку та звільнення полонених або Центр протидії дезінформації.

Будьте пильними та бережіть себе!

Нагадаємо,


Хмара тегів


Матеріали на тему

x
Для удобства пользования сайтом используются Cookies. Подробнее...
This website uses Cookies to ensure you get the best experience on our website. Learn more... Ознакомлен(а) / OK