«Найстрашнішим був ранок 2 квітня...»: ведучі ICTV розповіли про події війни, що залишили найсильніші враження
![«Найстрашнішим був ранок 2 квітня...»: ведучі ICTV розповіли про події війни, що залишили найсильніші враження](https://tv.ua/i/71/75/50/4/7175504/image_main/7af7c8003fac19412ccaf9ba4703fdae-quality_70Xresize_crop_1Xallow_enlarge_0Xw_750Xh_463.jpg)
365 днів тому розпочався лютий, який ще й досі не закінчувався.
Оксана Соколова
«Для мене найстрашнішим, піковим моментом, був ранок 2 квітня. Коли я відкрила стрічки і побачила перше фото з Бучі. Розрита траншея, з якої стирчить чоловіча нога у джинсах... чиясь спина у синій куртці... і голова дівчини... Мене вразило її красиве витончене обличчя... застигле... Я тоді написала у ФБ «Які СТ-РАШ-НІ кадри з Бучі й Ірпеня». Я не знала, що це мізерна краплинка на вершині айсберга воєнних злочинів російських покидьків. Тільки згодом я усвідомила, що це абсолютне зло, яке прийшло до нас. І якому ми протистоїмо насправді».
![Оксана Соколова](https://tv.ua/i/71/75/50/4/7175504/gallery/29f660386c665815e7cc28355ca69ddf-quality_70Xresize_1Xallow_enlarge_0Xw_700Xh_0.jpg)
Олексій Душка
«Найкраща новина була у перші ж дні війни, десь в березні наші звільнили селище на Миколаївщині. Це був перший звільнений населений пункт, якщо я не помиляюсь. Причому звільнили його бійці з автоматами і поліцейські. Тоді я остаточно зрозумів, що русні ...да».
![Олексій Душка](https://tv.ua/i/71/75/50/4/7175504/gallery/78920f6aa1d26237b48293a386aacfdc-quality_70Xresize_1Xallow_enlarge_0Xw_700Xh_0.jpg)
Андрій Ковальський
«Найбільше мене вразили події 26 лютого. Вранці після ночі в машині в паркінгу ми піднялися додому нагодувати дітей гарячим. І щойно підійшла дружина до вікна – в сусідній будинок влучила ракета. Страшенний вибух і завіса пилу. Про те, що фактично в центрі Києва знесло пів будинка, я зрозумів за хвилин 10, як розсіялася густа хмара пилу. Тоді стало зрозуміло, що війна ось тут і ми в її епіцентрі. Далі було багато подій, які змінили не раз світогляд. Але той вибух 26 лютого… Понівечений будинок зі свого вікна я ще довго спостерігав. Я бачив уламки, на які розлетілося життя людей, сімейні альбоми на дорозі і власні речі, розбитий будинок навпроти і розбиті вікна нашого комплексу… Це дуже важко забути».![Андрій Ковальський](https://tv.ua/i/71/75/50/4/7175504/gallery/6608a9f642794a390b695287a1afd6b5-quality_70Xresize_1Xallow_enlarge_0Xw_700Xh_0.jpg)
Петро Демʼянчук
«Новина, яка вразила? Що Росія почала війну! Ця новина вразила усіх і мене також. Але протягом всього року великої війни я не переставав вражатись. Я радів, коли наші відбили Гостомельське летовище, я був в шоці від розстрілів у Бучі та Ірпені. А щодо оптимізму – я був позитивно приголомшений новиною про відхід рашистів з Київщини. Саме тоді зрозумів, що почався зворотний відлік для російського диктатора».
![Петро Демʼянчук](https://tv.ua/i/71/75/50/4/7175504/gallery/aa0e9d0e7e75bc5d5f91c6e6bb8498ec-quality_70Xresize_1Xallow_enlarge_0Xw_700Xh_0.jpg)
Юлія Сеник
«Важко виділити якусь одну новину. Кожна подія важлива, кожна ключова. Коли вистояв Київ та Київська область. Ворог був зовсім поряд, за декілька кілометрів. Це і звільнення Чернігівської, Сумської, частини Херсонської та міста Херсон, Куп'янська, Балаклеї… Щоразу плачу, коли додому повертаються наші герої-полонені. Коли повертають дітей батькам. Неможливо стримати емоції».
![Юлія Сеник](https://tv.ua/i/71/75/50/4/7175504/gallery/5b25d364831670834322f1df8862e3a4-quality_70Xresize_1Xallow_enlarge_0Xw_700Xh_0.jpg)
Костянтин Стогній
«Не буде перебільшенням, що у перший місяць війни кожен день відбувалися події, що розривали нашу свідомість. Але найбільше мені запамʼяталася особиста історія, яка повʼязана із моїми батьками. Мої батьки живуть у будинку по Житомирській трасі, неподалік від Бучі та Ірпеня. Коли ворог наступав на Київ, вони переховувалися у підвалі, так званому, технічному поверсі будинку. Там вони пережили страшні часи. В ті дні я був у відрядженні на Півночі і дуже переживав, коли ми не мали звʼязку. Коли мені нарешті вдалося дістатися дому батьків, я одразу почав вмовляти їх поїхати, але вони навідріз відмовилися. Батько тоді сказав слова, які мене вразили: «Нам не страшно, коли літають ракети над нами, нам страшно, коли ти до нас не приїдеш, як завжди бувало раз на тиждень». І мене це вразило до глибини душі, скільки сімей було зламано, скільки дітей не повернулися до своїх батьків. Страшна трагедія. Я дуже люблю своїх батьків і часто згадую ці слова. Бережіть своїх батьків і телефонуйте їм при всякій нагоді».![Костянтин Стогній](https://tv.ua/i/71/75/50/4/7175504/gallery/f4e46228049013b265cc00ea11c2f801-quality_70Xresize_1Xallow_enlarge_0Xw_700Xh_0.jpg)
Анастасія Мазур
«Найперше, що згадується. Це звільнення Київщини, рідної Бучі, Ірпеня. Коли було радісно і водночас серце було буквально розірвано від усвідомлення того, що там робили окупанти. Пам’ятаю, як казала, що не зможу там жити (моя вулиця в Бучі поряд з Вокзальною, з місцями, де росіяни розстрілювали мирних людей). Змогла. І Буча моя змогла».
![Анастасія Мазур](https://tv.ua/i/71/75/50/4/7175504/gallery/2002fca74ae46cf21757a571254555ed-quality_70Xresize_1Xallow_enlarge_0Xw_700Xh_0.jpg)
Сергій Лиховида
«Вперше я відчув ейфорію, коли русню вигнали з Київщини, коли всією колоною їх погнали геть. Я памʼятаю, з яким захватом я сприйняв новину про контрнаступ на Харківщині. Я просто не вірив у це, тому що мені здавалося, що вони не можуть бути такими бездарями, щоб так просто віддати таку величезну територію. Влучання по Кримському мосту – було надзвичайним. Коли Зеленський виступав у Конгресі і йому аплодували стоячи, я дивився і пишався, що я українець, що ми живемо у цей історичний час. І, звісно, звільнення Херсону. Я дуже здружився з парою із Херсону, які відкрили кавʼярню в Івано-Франківську після переїзду. Ми дуже цього чекали. Ці події надихають та дають шанс, що перемога вже скоро і ми здолаємо цю нечисть. Я вірю в круту справжню незалежну Україну».
Вадим Карпʼяк
«Складно вибрати якусь одну новину, яка вразила, – їх постійно багато. Мабуть, найбільше мене вражає наша армія. Що справді вибиває мене з емоційного стану – будь-яка новина, яка стосується дітей. Маючи трьох власних, я гостро реагую на цю тему: про загибель, зникнення, тортури, насильство над дітьми. Я пам‘ятаю, як росіяни розстрілювали евакуаційні колони з Ірпеня, в інтернеті була одна жахлива фотографія, коли російська міна вбила цілу сім‘ю. Вони виїжджали з Ірпеня, а перед цим пережили евакуацію з Донецької області. Тоді загинула мама з дітьми, які за віком приблизно такі самі, як і мої. Хлопчику було всього 14, інший – ще менший. Це був момент, який не забувається. Фотографія досі стоїть у мене перед очима, коли думаю про дітей на війні».![Вадим Карпʼяк](https://tv.ua/i/71/75/50/4/7175504/gallery/4ad7c2b61c69062ec2dd3d43c913c98c-quality_70Xresize_1Xallow_enlarge_0Xw_700Xh_0.jpg)
Юлія Зорій
«Знаєте, за цей час було так багато новин, що навіть не згадаю найвразливішу для мене, хоча й як намагалася. Так, мене приголомшила новина про Кримський міст. Тоді, скажу чесно, дуже зраділа. Я раділа, коли наші хлопці й дівчата звільнили Херсон. Та виділяти якусь одну історію з війни не хочу, бо всі вони залишили слід в моїх емоціях».
![Юлія Зорій](https://tv.ua/i/71/75/50/4/7175504/gallery/6aafd7d77f248d45132745d2c716937b-quality_70Xresize_1Xallow_enlarge_0Xw_700Xh_0.jpg)
Сергій Кудімов
«Наприкінці березня Росія нанесла ракетний удар по торговому центрі в Києві. Я добре запам”ятав той вечір. Свою родину на той час я вже відправив на захід країни. Сам лишився у Києві. Ту ніч я вирішив провести не на роботі, а вдома. Увімкнув телевізор, щоб заглушити звуки фактично постійної канонади з боку Ірпеня. Раптом потужний вибух, гасне світло і будинок захитався. Тобто, не просто скло задеренчало. А будинок натурально захитався. Новина, яка вразила найбільше після великого вторгнення – затоплення російського крейсера «Москва». Наші давали русні тягла на суші, збивали їхні літаки та гелікоптери. Але кораблі, здавалося, були недосяжними. І тут бах – не просто якийсь катер. Флагман флота. З такою символічною назвою. Я і 24 лютого не сумнівався, що ми переможемо. Але ця новина ще більше додала впевненості».![Сергій Кудімов](https://tv.ua/i/71/75/50/4/7175504/gallery/84bfdaf2aa3f75337909923d6c227f52-quality_70Xresize_1Xallow_enlarge_0Xw_700Xh_0.jpg)