«THEGRATEBEAUTYUA» – конкурс, який продовжує розвивати культуру українського народу
![«THEGRATEBEAUTYUA» – конкурс, який продовжує розвивати культуру українського народу](https://tv.ua/i/69/04/75/3/6904753/image_main/ef29bb648d1635a4413bd1278db0be66-quality_70Xresize_crop_1Xallow_enlarge_0Xw_750Xh_463.jpg)
Незабаром, 12 листопада, у Києві в залі Малої Опери о 14:00 відбудеться конкурс під назвою «THEGRATEBEAUTYUA».
Засновник і продюсер проєкту – Галина Совенко – жінка, яка останні 10 років свого життя присвятила створенню великої цифрової збірки українських народних костюмів, а також популяризації української народної культури на весь світ.
![](https://tv.ua/i/69/04/75/3/6904753/gallery/dd5e73e200fa780ff406e6f465c60975-quality_70Xresize_1Xallow_enlarge_0Xw_700Xh_0.jpg)
Конкурс буде проходити у форматі фотовиставки, де жінки будуть одягнені в комплекси автентичного українського вбрання.
Галина Савенко – організатор заходу – запевняє, що всі зібрані кошти підуть на підтримку української армії та української народної культури так само, як їхня команда це робили і рік потому, на 30-ту річницю нашої з вами Незалежності, збираючи кошти на діток прифронтових територій. Зараз вони збирають гроші на потреби хлопців, на покупку дронів-камікадзе, а також на описи вже знятих українських народних костюмів для створення великої міжнародної освітньої платформи. Командою цього надзвичайного проєкту було зафіксовано близько 2 тис. комплексів народного вбрання.Ми працюємо з етнографами, істориками, музейниками. Так, з точністю до 30 метрів можна визначити населений пункт, село, місто походження сорочки, окресливши кордони нашої з вами народної культури. Хоча 5 тис. років по тому знакова система вишивки була більш-менш єдиною у всьому світі, та наша вишивка має свої регіональні особливості. Українська народна культура не змішується з культурами інших країн. Що стосується кордонів, які змінювались з різними історичними подіями, то так, наприклад, лемки зараз живуть і на території Польщі, і на території України. Так ми можемо знайти інструменти інтеграції в європейську спільноту. Також наша команда, зокрема, Мила Вишиванка, займається відновленням втраченого пласту дитячих автентичних костюмів, самотужки викуповуючи по різним містечкам елементи дитячих костюмів, артефакти, які фізично лишились. Так, ми є тим стовбуром Дерева Життя. Ми зі скринь дістаємо любов пращурів для передачі її нашим діткам. Кажуть, що традиція – це передача вогню, – розказує пані Галина Совенко.
![](https://tv.ua/i/69/04/75/3/6904753/gallery/6e29d2dfb308df5f83ffbf14bf1dc46e-quality_70Xresize_1Xallow_enlarge_0Xw_700Xh_0.jpg)
Нагадаємо,